wtorek, 17 listopada 2009

ZZ w komiksowym wydaniu


14-15 listopada ZZ spędził w Józefowie koło Legionowa. Znów gościnny dla nas okazał się kapłan – do przenocowania dostaliśmy od miejscowego Księdza Proboszcza dom parafialny z wyposażeniem.

Zbiórka była o 7.50 przy Dworcu Wileńskim. Stamtąd dojechalismy na miejsce w godzinę. Po zakwaterowaniu ruszyliśmy do lasu. Tam Zastępowi do stworzonego przez siebie scenariusza wykonywali zdjęcia. Zdjęcia po obróbce posłużą do zmontowania komiksu o wyprawie Polaków na ziemie Zakonu Krzyżackiego.

Po zakończonych zdjęciach ugotowaliśmy przepyszny obiad i zagraliśmy w słodką grę „czekoladkę”. Potem był Sąd Honorowy, który wytyczył zadania na najbliższe dwa miesiące:
- przygotowanie jasełek
- wystawienie jasełek przed publicznością
- kolęda w podwarszawskich miejscowościach

A także krótki kurs ekspresji. Przed snem długo rozmawialiśmy na tematy wiary, nauki a także, na temat tego, jak będzie wyglądał świat w przyszłości.
W Niedzielę rano obstawiliśmy służbą Mszę świętą.

Gdy już zbieraliśmy się do powrotu, zniknęła jedna osoba zostawiając list. Chłopaki ruszyli w pogoń. Okazało się, że to krzyżacki szpieg! Musiał krwawić, bo zostawiał za sobą czerwone ślady… Gdy chłopaki dopadli szpiega, zaczęła się prawdziwa jatka.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii!

Brak komentarzy: