wtorek, 27 stycznia 2009

Odznaka świętego Pawła - to jest Wyzwanie!


Chłopaki!

Oto zadania na okolicznościową "Odznakę świętego Pawła". Mogą o jej zdobycie starać się wszyscy skauci (czyli każdy po Przyrzeczeniu).
UWAGA: by otrzymać odznakę należy zadania wykonać do końca czerwca!

1. Przeczytać jeden list św. Pawła, zebrać i przyswoić wiadomości o okolicznościach jego powstania ("aby być fachowcem od tego listu").
2. Przez 1 miesiąc codziennie odmawiać 10-kę różańca za osoby podejmujące działania ewangelizacyjne i za nawrócenie niewierzących.
3. Napisać artykuł nt. apostolski i znaleźć sposób na zamieszczenie go w Internecie, w Gnieździe lub w gazetce parafialnej lub lokalnej.
4. Przygotować (i zaprezentować) przedstawienie, klip, dotyczące św. Pawła (samemu, wraz z zastępem lub kilkoma kolegami).
5. Odbyć jednodniową pielgrzymkę do kościoła św. Pawła (pokonać na piechotę przynajmniej 15 km) w intencji czyjegoś nawrócenia lub zbliżenia się do Pana Boga.
6. Podjąć i zrealizować inicjatywę apostolską w środowisku szkolnym lub parafialnym, (np. codzienne odmawianie Anioła Pańskiego na długiej przerwie; spotkanie wielkanocne w klasie; przedstawienie nt. związany z danym okresem liturgicznym, świętem lub świętym [Wielki Post, Niedziela Palmowa, patron drużyny/zastępu…]; zorganizowanie spotkania w szkole/parafii z człowiekiem-autorytetem na temat związany z wiarą).
7. Wszystkie zadania zrealizować najpóźniej do końca czerwca

Odznakę Świętego Pawła będzie się nosić na tym samym rękawie, na którym nosi się sprawności. Będzie można ją nosić aż do momentu wstąpienia do wędrowników.
Odznakę przyznaje Sąd Honorowy.

Czuwaj!

Brak komentarzy: